פעילות \ הבנת סכסוכים

לסכסוכים מאפיינים ודינאמיקות ייחודיות. אם נדע לזהות אותם ולהתמודד איתם ובתוכם בצורה מיטבית, נוריד את רמת הסבל מכל המעורבים בסכסוך ואף נמצא פתרונות יצירתיים לטובת כולם וללא פשרות כואבות.

התמודדות לא נכונה עם מצבי סכסוך גורמת לסבל מיותר. לפעמים, בעיקר ברמה האישית, אנחנו "הולכים עם הראש בקיר" ומנסים שוב ושוב את אותן פתרונות שלא מובילים אותנו לשום מקום. במקרים אחרים, בעיקר ברמה של סכסוכים חברתיים ולאומיים, אנחנו נשאבים לתוך דינמיקה של משחק סכום אפס, מתוך אמונה כוזבת שצעדים כוחניים יספקו לנו בטחון.

הנחת היסוד בתפיסת "התמרת סכסוכים" גורסת שסכסוכים עשויים להיות מקור חיובי מאוד לאנרגיות וליצירתיות. הבעיה לא נעוצה בעצם קיומו של סכסוך, אלא בשימוש באלימות הננקטת על ידי המעורבים בסכסוכים במטרה לכפות את דעתו על האחרים. על כל מי שנמצא במצב של סכסוך לדעת להתבונן על עמדותיו ועל עמדות הצד שכנגד על מנת למצוא דרכים חדשות שיאפשרו לשניהם לממש את מטרותיהם האמיתיות.

במסגרת פעילותנו להנגשת הידע והתובנות הקיימות אודות למאפיינים של סכסוכים ולדרכים מיטביות להתמודד איתם, אנחנו מקיימים הרצאות, כנסים, ופעילויות רבות. כל הפעילויות פתוחות לקהל הרחב, אלא אם כן הותאמו במיוחד לקהל ספציפי. 

 
 "לא יהיה ניצחון של האור על החושך, כל עוד לא נעמוד על האמת הפשוטה,
 שבמקום להילחם בחושך, עלינו להגביר את האור" 
                                                                                         א.ד. גורדון