קורסים והשתלמויות - מידע והרשמה

התמרת סכסוכים היא גישה רעיונית ויישומית ליצירת תהליכי שינוי חיוביים בקונפליקט. על מנת לייצר טרנספורמציה במצבים מורכבים, שבאופן רגיל גורמים לכאב וסבל, נדרש מגוון של מיומנויות – הכרתיות, רגשיות ומעשיות. בקורס מבוא זה נתוודע לסל הכלים הבסיסי של מתמיר/ת הסכסוכים, המהווה את התשתית לעבודה מקצועית בתחום של קידום הבנה ושלום בכל הרמות.

לפרטים והסילבוס של הקורס בעברית

To the syllabus and info in English

 

באמצעות ההשתתפות במרחב הלמידה נפתח מיומנויות של התמרת סכסוכים ונלווה אלו את אלו בתהליך של למידת עמיתים. נחקור במשותף סיפורי מקרה כדי להביא ליישום בפועל של המיומנויות האלו בשדות חיינו.

מרחב למידה בן 35 שעות אקדמיות, ב-10 מפגשים

من خلال المشاركة ف هذه الدورة نتعلم تطو رٌ مهارات لتحو لٌ الصراعات ونرافك بعضنا البعض ف س رٌورة التعلم. سنموم معا ببحث لصص ولضا اٌ من الوالع لتطب كٌ المهارات الت نتعملها على أرض الوالع.

 

קורס ייחודי זה שם דגש על גישור כתהליך המהווה הזדמנות לצמיחה ולשיפור מערכות יחסים. במהלכו ילמדו המשתתפים כיצד להעצים ולחזק את המגושרים ולעזור להם לפתח מודעות עצמית, אכפתיות ודאגה לזולת. כמו כן נלמד על חסמים פסיכולוגיים הגורמים להתקבעות של קונפליקטים ועל דרכים להתגבר עליהם. המשתתפים/ות יחזקו את יכולתם להוביל לפתרונות יצירתיים המקדמים את הצרכים והמטרות של כל הצדדים בקונפליקט.

קורס בן 72 שעות אקדמיות, ב-12 מפגשים

 

איך לקיים דו-שיח עם א/נשים שלא מסכימים/ות איתנו, בלי שנינעל בשיח חירשים או בהחלפת האשמות? איך להתחבר עם מי שעומד מולנו כך שיוכלו להקשיב ולהבין מה יש לנו להגיד?

סדנא שפותחה על ידי מרכז "רואים רחוק" וא/נשי מקצוע ופעילות/ים חברתיות/ים נוספות/ים.

מעבר לשכנוע - שיח אקטואלי אפקטיבי

סדנא בת 9 ש"א, ב-3 מפגשים

 

מיועד לכל מי שרוצה להוביל תהליכים חברתיים-קהילתיים ומודע/ת להיתכנות הגבוהה של הצפת קונפליקטים בין-אישיים ו/או קבוצתיים כחלק מן המאמץ לשינוי. הקורס מלמד מיומנויות מעשיות והבנה תיאורטית להתמודדות עם סכסוכים אלו. בקורס זה יקבלו המשתתפים/ות כלים נוספים מעבר למתכונת הרגילה של קורס גישור בסיסי כמו מאפיינים של קונפליקטים קהילתיים, גישור על רקע זהות, יישוב סכסוכים בין קבוצות גדולות ובניית קונצנזוס.

קורס בן 72 שעות אקדמיות, ב-12 מפגשים

 

כלי יעיל לחיזוק היכולת של קבוצה להגדיר לעצמה את יעדיה וללבן את הסוגיות החשובות לכל החברים/ות בקבוצה, בדרך שמאפשרת לכל אחת ואחד להיות מעורב/ת ולהשפיע על התוצר של התהליך.

הסדנא מבוססת על "טכנולוגיית ההשתתפות" (Technology of Participation) מאת הארגון הבינלאומי Institute of Cultural Affairs.

סדנא בת יום אחד

 

על מנת להוביל תהליכים וקונפליקטים באופן מוצלח, עלינו להבין את הגורמים השונים המשפיעים על ההתנהלות שלנו ובמיוחד את גורמי העומק המובילים אותנו גם מבלי שאנחנו מודעים להם.

 

במהלכו המשתתפים/ות לומדים/ות ומתרגלים/ות מספר תיאוריות מעשיות הנוגעות למוטיבציות בשדה החברתי, עבודה למול יחסי כוח, שסעים חברתיים ועוד.

קורס בן 20 ש"א, ב-5 מפגשים

 

סדנה לפיתוח "מנהיגים/ות בקהילה", הפועלים/ות למען השכנת שלום, יצירת שינוי תוך שימוש בכלים המבוססים על ערכים של שוויוניות, דמוקרטיה, לקיחת אחריות, שיתוף, סובלנות ואמפתיה. מנהיג/ת הקהילה משפיע/ה ומעורב/ת ביוזמות ופרויקטים חברתיים בקהילה ובעל/ת יכולת ליישוב קונפליקטים, בניית הסכמות, פתרון בעיות, ויצירת דיאלוג קהילתי.

קהל יעד: פעילים/ות חברתיים/ות, א/נשי מפתח בקהילה, מעצבי/ות דעת קהל המייצגים/ות את מגוון הקהילות והזהויות הקיימות בקהילה

היקף שעות:40 ש"א, ב-10 מפגשים

 

הקורס מיועד למגשרים ומגשרות מנוסים/ות

המשתתפים/ות בקורס יקבלו כלים מעשיים להתמודדות עם סכסוכים בדרך חדשנית; חיזוק ההבנה של מימדי הזהות שבקונפליקט; העמקת היכולת להבחין במאפיינים זהותיים ולעבוד איתם כחלק מתהליך הגישור; והאפשרות להצטרף לקהילה לומדת בעלת ארגז כלים מגוון להעשרה הדדית

הקורס מעניק תעודת התמחות בשיטת ARIA-Conflict Engagement

מפגש אחד חינם להתייעצות מקצועית עם פרופ' ג'יי רוטמן; מפגשי מנטורינג נוספים בעלות מיוחדת

היקף: 25 ש"א ב-5 מפגשים

 

הקורס מיועד בעיקר לעובדים/ות קהילתיים/ות ומנחי/ות קבוצות ולכל מי שרוצה להוביל תהליך של יצירת חזון משותף בקבוצות הטרוגניות

המשתתפים/ות בקורס יקבלו כלים מעשיים ליצירת קונצנזוס סביב מטרות בקבוצות הטרוגניות; חיזוק ההבנה של מימדי הזהות שבקונפליקט ובקשרים בין קבוצות; העמקת היכולת לייצר הקשבה וחיבור בין משתתפים/ות מרקעים שונים והאפשרות להצטרף לקהילה לומדת בעלת ארגז כלים מגוון להעשרה הדדית

הקורס מעניק תעודת התמחות בשיטת ARIA-Action Evaluation ; מפגש אחד חינם להתייעצות מקצועית עם פרופ' רוטמן; מפגשי מנטורינג נוספים בעלות מיוחדת

גישת הערכת פעולה לפיתוח חזון קבוצתי

היקף: 25 ש"א ב-5 מפגשים