פעילות \ עמיות יהודית \ J-AmLat - יהודים לטינו-אמריקאים פרוגרסיבים למען שלום

רשת בינלאומית המאגדת בתוכה יהודים באמריקה הלטינית ועולים חדשים/ותיקים מאמריקה הלטינית בישראל. משותף להם/ן הדאגה לעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית כל עוד לא נמצא פתרון צודק לסכסוך הישראלי-פלסטיני וההשלכות השליליות של המשך הסכסוך על הקהילות היהודיות במדינות אמריקה הלטינית.

J-AmLat הוקמה במהלך השנה החולפת וכבר מונה שישה סניפים: באורוגוואי, ארגנטינה, ברזיל, ישראל, מקסיקו וצ'ילה. בין הפעילויות הראשונות שבוצעו עד כה:

(1) מכתב מחאה שהוגש לשגריר ישראל במקסיקו, חתום על ידי 255 חברים/ות בקהילה היהודית במקסיקו, המביע זעזוע מציוצו של ראש הממשלה נתניהו בעד חומת ההפרדה בין ארצות הברית למקסיקו. ציוץ זה הביא לעלייה תלולה במקרי האנטישמיות נגד הקהילה במדינה.

 

(2) עצומה שהוגשה למנהיגי הקהילות היהודיות בערים ריו דה-ז'ניירו וסאו פאולו בברזיל, עם חתימותיהם/ן של 2,000 חברי/ות הקהילה, המגנה את הכוונה להזמין חבר פרלמנט הידוע בדעותיו הגזעניות להרצות בתוך המרכזים הקהילתיים בערים אלו.

 

(3) נציגות של J-AmLat מ-4 מדינות השתתפה בכנסים של J-Street ושל רשת SISO בעיר ניו יורק.

 

(4) תרגום לספרדית ולפורטוגזית של "הגדת היובל" וקיום סדרי פסח למען השלום בשיתוף עם רשת SISO.

(5) פאנל (בשפה הספרדית) בהשתתפות פרופ' דניאל פילק מראשי קואליציית "עומדים ביחד" וד"ר מוחמד עודא מהוועדה הפלסטינית לאינטראקציה עם החברה הישראלית, בנווה שלום.

(6) "חופש דעה או יישור קו עם ממשלת ישראל" רב שיח וקריאה להקמת J_AMLAT בבואנוס אירס, דצמבר 2016.

(7) הקמת דף פייסבוק המעלה תכנים חדשניים ומתורגמים, ומעורר שיח ציבורי.

ועוד...

חשוב להבהיר שפרויקט J-AmLat פועל באופן אוטונומי במסגרת אתגר. בהתאם להתפתחויות הפרויקט והצלחתו, קיימת אפשרות שנחליט לנתק אותו לגמרי ולסייע לו להפוך לארגון עצמאי הפועל בזכות עצמו.